Milé Slovensko

…milujem

budúcnosť je 21.


Slovensko
Všeobecné
Edukácia


Česká republika

Švajčiarsko

Svet

Slovensko MapaVŠETCI SME SATOSHI 21 000 000
Twitter

Či už si toxický alebo netoxický bitcoinový maximalista, alebo sa zaujímaš o Bitcoin zatiaľ len okrajovo, tak si tu na správnom mieste.

Cieľom dvadsatjeden.org je zhromažďovať na jednom mieste informácie zo sveta Bitcoinu a združovať ľudí v rámci Slovenska, ktorých táto téma zaujíma a chcú spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí, pre ktorých sa Bitcoin stal už ich životnou filozofiou a predstavuje pre nich či už slobodu, neštátne peniaze, paralelný finančný systém, novodobú big technológiu, ktorá opravuje nefunkčny fiatový systém súčasných peňazí a vracia tak jednotlivcovi možnosť uchovavať svoju kúpnu silu, hodnotu v čase.

V DNA Bitcoinu je ušľachtilá idea o lepšom svete pre nás všetkých, bez rozdielu. Bitcoin sú prvé peniaze, ktoré idú odspodu. Niektorí ho vlastnia, ale len málokto si uvedomuje, že v histórii ľudstva tu nebola možnosť mať kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami a mať možnosť finančnej sebaobrany. Preto ho považujem za nový div sveta.

KONCEPT 21 21 MIL.


https://youtu.be/iOWvL9-4k4A

Koncept DVADSATJEDEN spája Bitcoin maximalistov, ktorí šíria myšlienku jedinečnej technológie a jej využitia v praxi. Vznikol v Nemecku v roku 2018. Jeho cieľom je priniesť technológiu do každého miesta sveta a zafarbiť ho na “oranžovo“. Koncept tvorí komunita, ktorá je presvedčená, že Bitcoin má potenciál nielen zmeniť svet, ale zároveň priniesť revolučný spôsob ako získať slobodu vo finančnom systéme. Vďaka tomuto konceptu sa tak darí neustále zvyšovať povedomie o ňom, čo umožňuje aby prevádzky prijímali túto menu ako alternatívne platidlo.

https://einundzwanzig.space https://twentyone.world


Tvorba komunity je postavená na týchto hlavných pilieroch:

1. Nájdi si parťáka Bitcoinera na tvorbu komunity

Pýtaj sa vo svojom okolí či niekto pozná a zaujíma sa o Bitcoin.

2. Vytvor si hlavný komunikačný kanál

Zvoľ si platformu ktorá ti je najbližšia (Telegram, Signal, YouTube, Spottify)

3. Tvor obsah a zdieľaj vedomosti o Bitcoine

Napr. prekladaním cudzojazyčných článkov, nahrávaním podcastov, videí,…

4. Daj nám vedieť o svojej komunite, čím sa viac zviditeľníš na SVK

Kontaktuj nás aby sme mohli tvoje mesto pripnúť na mapu a spojiť sa s ďalšími Bitcoinermi v tvojom okolí.

5. Zotrvaj v čom si započal aspoň 21 týždňov

V pravidelných intervaloch (napr. 1x do týždňa) vykonávaj aktivity ktoré si si na začiatku stanovil.


KONTAKT NAPÍŠ


[contact-form-7 id=”5″ title=”ThePRO Contact Form”]

BITCOIN JA A
Pavol Luptak

Bitcoin je pre mňa prvom rade liberalizačný nástroj. Je revolučný, lebo odštartoval vznik novej decentralizovanej paradigmy. Mne jasne ukázal, že nemá zmysel participovať na zlepšovaní tej centralizovanej, ktorá sa s kolapsom centrálnych bánk postupne rozpustí. Obsiahnuť Bitcoin a prostriedky decentralizovanej paradigmy je preto najlepšia príprava na decentralizovanú budúcnosť.


Juraj Bednar

Bitcoin je nástroj na vybudovanie nového sveta bez hierarchií. Peniaze sú jedným zo základných nástrojov komunikácie v spoločnosti a preto je úplne kľúčové, aby sme mali decentralizované peniaze, ktoré nikto neovláda a nemôže falšovať (produkciou nových jednotiek). Oranžová pilulka ľudí potom dovedie k dôležitým otázkam života – ak peniaze dokážu fungovať peer to peer, dokážem to aj v iných oblastiach života? Potrebujem mať zamestnanie a šéfa? Je najlepšie využitie môjho času hľadať svoje miesto v spoločenskej hierarchii? Bitcoin je prvý krok, ktorým vstúpime do paralelného sveta slobody a produktivity (kreativity).


Martin Habovštiak

Za komunizmu ľudia obchádzali nemorálne zákony fyzickým pašovaním kníh cez Tatry. Nemáme žiadnu garanciu, že v budúcnosti nemorálne zákony nebudú no Bitcoin nám dáva možnosť pašovať peniaze cez Internet v prípade že by prišli.


Juraj Karpiš

Lepšie peniaze.


D@d@

V DNA Bitcoinu je ušlachtilá idea o lepší svet pre nás všetkých, bez rozdielu. Bitcoin sú prvé peniaze, ktoré idú od spodu. Niektorý ho vlastnia, ale len málokto si uvedomuje, že v histórii ľudstva tu nebola možnosť mať kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami a mať možnosť finančnej sebaobrany. Osobne ho považujem za nový div sveta.


Martin Gregor

Som šťastný, že v neistom svete existuje niečo ako Bitcoin a hoci sú jeho základné nastavenia nemenné, fascinuje ma, že sa objavujú rok čo rok nové a nové prípady jeho využitia. Nepoviem nič nové, keď skonštatujem, že BTC je nástroj pre ochranu vlastných financií a slobody.


Dušan Matuška

Je pre mňa nemorálne, že bežný človek míňa svoj vzácny a obmedzený čas a energiu na zarábanie peňazí, ktoré vie niekto iný vytvárať zadarmo. Bitcoin pre mňa predstavuje nemenný a ten najobjektívnejší "meter" hodnoty, ktorý ľudstvo vytvorilo. Považujem ho za nenásilnú revolúciu proti centralizovanému systému peňazí a spôsob ako vyjadriť svoje presvedčenie o slobodnejšom svete.


Jan Krajča

Bitcoin je finančná sloboda. Používaním a držaním bitcoinu sa podporuje jeho existencia.


Andrej Cabaj

BITCOIN je fenomenálny nástroj. Áno, človek sa ho musí naučiť ovládať a to chvíľu trvá. Ale už po krátkom oboznámení, može uskutočniť veci nevídane. Bez pýtania sa či dovolenia autorít, samostatne a zodpovedne . Iba na základe svojej slobodnej vôle. Čím sa človek viac naučí, tým má väčšie možnosti. A tie su naozaj bezbrehé… stačí s ním začať…


Tomáš Kiebel

Bitcoin je pre mňa digitálnou privátnou alternatívou zlata. Práve jeho unikátnosť a digitálna forma umožňujú však využiť potenciál "zlata" okrem držania aj pre rýchle a lacné platby do celého sveta. Vyšvihuje tak vlastnosti na úplne iný level, aký zlato nikdy nedosiahne. Bitcoin je pre mňa vynálezom 21. storočia, ktorý tak rýchlo nič neprekoná. Je to zároveň forma slobodnejších peňazí a vynikajúca protiváha bežnému inflačnému FIAT systému. Mojou úlohou je prezentovať Bitcoin a jeho dôležitosť všetkým ľuďom, ktorí nechcú byť závislí len na finančnom systéme, ktorí poznajú. Každý jeden človek by sa mal zamyslieť a vytvoriť si cestu ku svojmu kúsku Bitcoinu 🙂


Jakub Kraľovanský

Bitcoin je nástroj, ktorý umožňuje vymaniť sa z rúk štátu a FIAT mien. Môže byť vnímaný viaerými spôsobmi, či už ako alternatívne platidlo, technológia, alebo uchovateľ hodnoty, či paralelný slobodný platobný systém. V časoch centrálnych bánk a blížiacich sa CDBC bude hrať Bitcoin veľmi dôležitú rolu.

ĎAKUJEME PODPORA
Najväčšiu podporu Bitcoin komunite preukážeš, že priložíš ruku k dielu. Napíš nám čo dokážeš a pridaj sa k desiatkam ďalších dobrovoľníkov. Ak nemáš čas aktívne sa zaoberať a budovať komunitu, podporiť nás môžeš aj v satoch, či už jednorázovo, alebo opakovane. Ďakujeme 🧡 

Ako na to:
1) zosnímaj QR
2) zvoľ si výšku príspevku
3) platba sa odosiela cez sieť Ligthning network