0
(0)

Ak si sa rozhodol/rozhodla, že budeš pridávať články na web 21, tak tu máme pre teba návod ako na to s inštrukciami a tipmi.

Skôr ako budeš môcť začať, potrebuješ mať tu na webe vytvorený účet. Dohodni sa s adminom svojej lokálnej skupiny, nech kontaktuje niekoho z nás a my ti vytvoríme účet. Daj hlavne vedieť pod akým menom chceš písať a tiež svoju mailovú adresu.

Prihlásiš sa na adrese, ktorú obdržíš od admina. Na prihlásenie sa, použiješ svoju mailovú adresu a heslo, ktoré tiež dostaneš od admina. Toto heslo, si môžeš po prvom prihlásení zmeniť.

V našom systéme rozlišujeme 2 typy autorov: Blogger a Komunitný autor

Bloger píše všeobecné články do sekcie “Blog” a Komunitný autor píše články, ktoré sa týkajú prednostne diania v jeho komunite/okrese, ako napr. reporty z meetupov, kvízov, či iných stretnutí komunity, alebo o úspechoch pri onboardingu v jeho meste/okrese. Tieto články sú zverejňované v sekcii “Komunita“, ktorá je rozdelená podľa jednotlivých okresov.

Pod každým tvojim článkom sa bude zobrazovať “donate button”, aby ťa mohli čitatelia odmeniť. Preto budeme od teba chcieť jednu z týchto vecí (ale kľudne aj ich kombináciu):

  • Odkaz na Hydranode terminál
  • Tvoju “Lightning Address”
  • Kód buttonu z BTCPay Servera (ak bežíš vlastný uzol a používaš BTCPay Server)

Ak chceš o sebe pod článkami zverejňovať nejaké “BIO”, prípadne odkaz na svoju web stránku, tiež nám to daj vedieť.

Po prihlásení

Po prihlásení budeš presmerovaný/á na “nástenku”. Teba vvšak zaujíma ľavý stĺpec s menu a konkrétne položky “Pridať článok”, resp. “Pridať komunitný článok”

  • 1. Zadaj nadpis,
  • 2. Vyber príslušnú kategóriu,
  • 3. Pridaj úvodný obrázok,
  • 4. Napíš svoj článok

Písanie článku a používanie “blokov”

V našom systéme používame ediror s blokmi. Blok môže byť “Text”, “Obrázok”, “Galéria”, “Zoznam” a mnoho ďalších.

Text píš v odstavcoch – keď je text rozdelený do odstavcov, číta sa ľahšie a príjemnejšie, ako keď je to jedna “masa” textu. Na vytvorenie nového odstavca stačí stlačiť ENTER.

Okrem odstavcov môžeš použiť aj iné bloky, ako napr. “Image”, “Gallery”, “Icon List”, “Custom HTML”…

Jednotlivé obrázky

Ak chceš pridať do článku obrázok, klikni na modré znamienko “+” vľavo hore a do search boxu zadaj “img” a vyber “modrú” ikonku “Image (Adv)”

Potom v bloku klikni na “Select image” a

  • buď nahraj nový obrázok z tvojho PC
  • alebo vyber niektorý z obrázkov v knižnici
  • prípadne môžeš použiť externý obrázok z externej web adresy, ale to neodporúčam

Vlož obrázok a prípadne zmeň jeho veľkosť, alebo pridaj link na “lightbox”

Galéria

Galériu vkladáš podobne ako samostatný obrázok, len volíš “modrú” ikonku “Gallery (Adv)” a naraz pridávaš viac obrázkov.

Nastavenia galérie sú v pravom stĺpci. Tu si môžeš vybrať ako bude galéria vyzerať a ako sa bude správať. Tu môžeš zapnúť aj “lightbox” (teda zväčšenie obrázku po kliknutí).

Nezabudni si svoj článok priebežne ukladať cez “Uložiť koncept” (vpravo hore).

Zverejnenie článku

Keď máš článok hotový, klikni na “Publikovať” a následne “Odoslať na kontrolu”. Niektorý z adminov tvoj článok skontroluje a zverejní ho. Po zverejnení už nemáš možnosť článok upravovať, tak si to dobre premysli a 2x skontroluj.

Záver

Neboj sa skúšať a experimentovať s blokmi a nastaveniami. Jednotlivé bloky, či celý článok môžeš vymazať a napísať odznova. Alebo sa v prípade problémov obrátiť na adminov, ktorí ti radi pomôžu. Tak smelo do toho 🙂

(WIP)

Páčil sa ti tento článok?

Klikni na hviezdičky a ohodnoť ho!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet: 0

Zatiaľ žiadne hlasy. Buď prvý!

O autorovi

Podpor autora

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *