5
(1)

Na tento kurz bolo potrebné vyplniť formulár a prebehlo akési výberové konanie. Na moje prekvapenie si Dušky vybral aj mňa a mojich kolegov z Dvadsatjeden.org. ĎuriKeho, Blacksmitha a Mária Hermana. Ďaľších som poznala tiež. Peter Pataky, dizajnér Jozef Tučný, Roland Kovács a Ďuri z Bitcoin sféry i Zuzi Lali. Tvorili sme 12-člennú skupinku. A Dušky na nás odštartoval svoj prvý dvojdňový kurz pre budúcich bitcoinových edukátorov Amity Age. Na úvod nás oboznámil so svojím cieľom. Vyškoliť 100 miliónov edukátorov za 10 rokov.

A ako prebiehal kurz?

Prvý deň bol azda najnáročnejší pre všetkých. Potili sme sa všetci. Trénovali sme, ako má budúci edukátor vystupovať. Čoho sa má vyvarovať, ako má pracovať s hlasom, ako sa pohybovať po pódiu. Aký máme mať postoj, ako získať pozornosť publika. Ďalej sme preberali, ako si najlepšie pripraviť prezentáciu. Na kurze sme pracovali samostatne, aj v skupinkách. Mali sme možnosť v praxi si vyskúšať, ako nám to pôjde. Ako účastníci sme si dávali vzájomné spätné väzby. Bolo to veľmi cenné.

V ďalšej časti sme preberali, ako motivovať a presviedčať. A ako jednoducho vysvetliť jednotlivé zložité pojmy ako sú: bitcoinová adresa, peňaženka, asymetrická kryptografia, UTXO, hashcash, mempool, block header a iné. Získali sme mnoho cenných poznatkov, ktoré Dušky sám nadobúdal roky. Na kurz som sa prihlásila z dôvodu, že som začala čerstvo publikovať svoje prvé články a rozhovory.

A pomocou tohto kurzu som osobne získala mnoho praktických skúseností, ktoré mi budú nápomocné. Naša celá 12-členná skupinka si odniesla nové praktické vedomosti, ktoré môžu aplikovať ako budúci bitcoinoví edukátori.

A tu je zopár referencií od účastníkov, ako hodnotia kurz oni.

Bitcoin Educators Academy od Duškyho, nie že naplnila moje očakávania, ale niekoľkonásobne ich prekročila. Boli to dva dni plné informácií, spolupráce s ostatnými a prekonávania seba samého. Okrem skvelého Duškyho a Didky musím spomenúť aj ostatných účastníkov, z ktorých každý mal čo povedať a pridať tak kúsok do tejto skladačky. Za mňa úplne top udalosť a skúsenosti, ktoré sme tu získali, sú na nezaplatenie.

Peter Pataky


Bitcoin Educators Academy bola facka i pohladenie zároveň. Uvedomil som si, koľko toho ešte neviem, dostal som silnú dávku vedomostí, inšpirácie a motivácie. Bola to naozaj divoká jazda a neľutujem ani sekundu, ktorú som strávil makaním na sebe pod Duškyho vedením.

Mário Herman


Na kurze, ktorý viedol Dušky, sme sa naučili mnoho vecí. Cvičili sme si prípravu slajdov na prezentácie a navzájom sme si pomáhali odhaľovať chyby prostredníctvom vzájomnej spätnej väzby. Týmto sme sa učili, ako vystupovať pred publikom, ako vysvetľovať rôzne aspekty Bitcoinu prostredníctvom analógií a ako počúvať protiargumenty a adekvátne na ne reagovať. Kurz trval dva dni po desať hodín, a hoci to bolo náročné, želal by som si, aby trval dlhšie, pretože to bol veľmi produktívne strávený čas. Získal som nové skúsenosti, ktoré využijem aj mimo orange pilling-u. Okrem vzdelávacieho aspektu je tento kurz skvelou príležitosťou pre networking s ľuďmi zaujímajúcimi sa o fundamentálnu stránku Bitcoinu, nie len o tú špekulatívnu.
Ďakujem.

Satoking


Mám pozitívny pocit z akadémie. Dušky je zanietený mladý profík, vyžaruje z neho dobrota. Obsahovo bola akadémia super zostavená. Ľudia, s ktorými som sa tam zoznámil boli príjemní, taktiež zanietení s fokusom na náš spoločný cieľ – urobiť svet férovejším a krajším pre všetkých. Bitcoin je naším spoločným nástrojom.

Roland Kovács


Keď mi prišla do cesty príležitosť zúčastniť sa Bitcoin Educators Academy, okamžite som vedela, že tam musím ísť.
To som ešte nevedela, čo ma čaká 😅
Ako niekto, kto nemá rád verejné vystupovanie, som mala pocit, že som bola hodená do ľadovej vody. Nakoniec som však bola Duškymu vďačná za to, že ma vykopol z mojej zóny komfortu. Veď ako inak sa dá rásť?
Celý program je nabitý nielen informáciami o Bitcoine. Je to hlavne program zameraný na konkrétne zručnosti, ktoré potrebuje zvládnuť každý edukátor na to, aby bol čo najefektívnejší.

Zuzi Lali


Veľmi efektívne strávené dva dni hneď na štarte roka. Oceňujem spôsob vedenia celej akadémie, páčila sa mi najmä jej hravá forma. Tréningy, prezentačné zručnosti v praxi, vystúpenie zo zóny komfortu, modelové situácie, analógie k námietkam a hlavne výborné feedbacky. Všetko dôležité, čo má patriť ku kvalitnému osobnému posunu. Odporúčam úplne každému, kto sa chce rozvíjať nielen v komunikácii, prezentovaní, ale aj odbornosti spojenej v oblasti Bitcoinu. Táto akadémia je základným predpokladom k rozvoju komunít, projektov, orange pill a adopcii BTC nielen na Slovensku. Veľmi ma to posunulo a pomohlo získať nové nápady, pohľady a inšpirácie. Ďakujem Duškymu za túto príležitosť.

ĎuriKe


Prvá Bitcoin Educators Academy bola poriadna nálož! Prešli sme si všetkým od prezentačných zručností, cez argumentovanie až po technické znalosti o Bitcoine a mnohým iným. Na dva dni to bolo nesmierne obsažné a aj podstatne náročné. Skvelý kopanec na zobudenie z akejkoľvek letargie! Chcem takisto vyjadriť srdečnú vďaku pestrej spleti zúčastneným. Každý vniesol do týchto dvoch dní kúsok svojej osobitosti. Hádam do skorého videnia a nech z tieňa vystúpi čoraz viac bitcoinerov!

Mišo


Touto cestou sa chceme ešte raz všetci poďakovať za Duškyho a Didkin vzácny čas, ktorý s nami strávili. Prajeme veľa úspechov v edukovaní po celom svete 🙋.

Predsa, všetci sme Satoshi.

S úctou D@d@

Páčil sa ti tento článok?

Klikni na hviezdičky a ohodnoť ho!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet: 1

Zatiaľ žiadne hlasy. Buď prvý!

O autorovi

Článok pripravila D@d@. Ak ju chceš podporiť, môžeš jej poslať saty na [email protected]

Taktiež môžeš navštíviť jej e-shop s merchom na bitcoinovú tématiku https://www.sashe.sk/DadaBtc

Similar Posts

4 Comments

  1. Ahoj, bude se v budoucnu něco podobného opakovat? Popřípadě jak se může člověk zapojit? Díky

  2. Ahoj.Dušky už vtedy spomínal, že bude kurz robiť aj pre českú republiku,takže choď na web Amity age a kontaktuj sa 😀.Isto bude opäť robiť vyberové konanie pomocou dotazníka.

    1. Spolupráca s kostolmi. To je dobrý koncept, zamerať sa na spoluprácu s organizáciou ktorej ľudia už veria par excellence. Dneska sú po kostoloch platobné terminály na donaty, tak prečo jeden QR kód na lightning.

  3. Spätné upozornenie: PROJEKT DVADSATJEDEN | Dvadsaťjeden

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *